【ONPRO】GT-PD30AC 雙模式快充 PD+QC3.0 30W急速車用充電器
Quantity Product set quantity
Add to Wishlist
products.quantity_limit99999
This quantity is invalid, please enter a valid quantity.
SOLD OUT
Not enough stock. Your item was not added to your cart.
Not enough stock. Please adjust your quantity.
{{'products.quick_cart.out_of_number_hint'| translate}}
{{'product.preorder_limit.hint'| translate}}
Limit -1 per order.
{{'products.quick_cart.quantity_of_stock_hint'| translate : {message: quantityOfStock} }}
Please message the shop owner for order details.
Add to Wishlist
Description
Additional details
Shipping & Payment
Customer Reviews
━━━━ 商品特色 ━━━━
●最新 PPS/ PD3.0 30W Power Delivery 快充協議
● 單輸出最高達 30W / 雙輸出功率合計 4.8A
● 單USB-C/PD 最高30W急速充電
●支援iPhone, iPad, Watch 快充
● 全機種對應 – 筆電, Switch, 平板, 手機
● 2in1 USB+USB-C 同時快充電2部設備
● 航太鋁合金噴沙陽極高質感外殼設計
● 兼容 QC/AFC/FCP/SCP等快充協議
● 隱藏式拉環設計方便插拔
● 智能安全保護功能 :
引擎啟動延遲保護 / 過熱/過充/過放/
過高電流/過高電壓/ 短路保護/線損補償
● 通過台灣商檢局BSMI檢驗合格
● 國泰全球產險100萬美金
━━━━ 商品規格━━━━
●型號:GT-PD30AC
●保固:24個月
●貨源:原廠公司貨
● 認證字號:R38727
●INPUT 輸入:
DC 12-24V⎓3A
●OUTPUT 輸出:
SINGLE 單口輸出 –
.USB-C (PD):5V⎓2.4A / 9V⎓3A / 12V⎓2.5A / 20V⎓1.5A (Max) 快速充電模式
.USB-A (QC):4.5V⎓5A / 5V⎓4.5A / 9V⎓3A / 12V⎓2.5A (Max) 快速充電模式
.DUAL 雙口並用輸出 – 5V⎓2.4A x2 (24W)
●總輸出:30W Max 快速充電模式
●單孔輸出功率:30W Max
●CHARGING PROTOCOL 快充協議:
-USB-C (PD):
PD 3.0, 2.0 / PPS / AFC / FCP / QC4.0+, 3.0, 2.0 / SCP / APPLE 2.4A
-USB-A (QC):
QC 3.0, 2.0 / AFC / FCP / SCP / APPLE 2.4A